czwartek, 1 marca 2012

„Lekcja stylu” Jolanta Kwaśniewska


„Lekcję stylu” od razu postanowiłam przeczytać, gdy tylko pojawiła się na półkach sklepowych. Było warto, ponieważ zawiera przydatne rady jak stworzyć własny styl, prawidłowo dobrać garderobę, a co za tym idzie stać się prawdziwą damą. 


 
http://www.swiatwkolorzeblond.com/
 Poniżej postaram się  krótko scharakteryzować tę pozycję książkową, zwłaszcza tym, którzy jeszcze nie mieli okazji jej przeczytać.
Zacznę od tego, że książka podzielona jest na 4 rozdziały. Już we wstępie autorka próbuje odpowiedzieć na pytanie czym jest styl. Wspomina tu utalentowane damy takie jak na przykład Jacqueline Kennedy czy księżną Dianę. Przedstawiona książka ma pomóc nie tylko w komponowaniu garderoby ale także przy nauce dobrych manier (savoir-vivre’u).
W pierwszym rozdziale pt. „Piękna Ty – poznaj samą siebie i pokochaj” autorka radzi jak podążając za modą, wybrać ze zmieniających się trendów to co pasuje do naszej figury.
W rozdziale drugim pt. „Szafa – jak ją zorganizować i co do niej włożyć” znajdziecie zagadnienia takie jak: garderoba, czyli miejsce na wszystko, wszystko na miejscu, obowiązkowi rezydenci i wskazane kobiece dodatki. 
W rozdziale trzecim pt. „Styl w życiu zawodowym” zawarte są przydatne rady jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz jak  zaprezentować się podczas udzielanego wywiadu. Ponadto poznamy tu kilka żelaznych zasad dress code, dowiemy się jakie zasady savoir-vivre’u panują w wirtualnej rzeczywistości, a także jak zorganizować uroczystość w pracy i jakich zasad przestrzegać.
Książkę kończy rozdział czwarty pt. „Styl w życiu prywatnym”, a w nim rady dotyczące kulturalnego zachowania i odpowiedniego stroju podczas zawierania znajomości, organizowania przyjęć towarzyskich czy też podczas trwania podróży. Ponadto przydatne okażą się informacje co na siebie włożyć podczas różnych uroczystości oraz wielkich wyjść.
Jak widzicie książka jest lekturą wartą przeczytania a zatem gorąco polecam.

Inne pozycje książkowe autorki to: „Lekcja stylu dla mężczyzn”, „Lekcja stylu dla par”. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Proszę nie umieszczać aktywnych linków.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...