sobota, 24 marca 2012

" Świat marzeń zakupoholiczki " Sophie Kinsella


Następną książką, którą chciałam Wam przedstawić, jest pewnie większości dobrze już znana powieść - bestseller Sophie Kinsella pt. „Świat marzeń zakupoholiczki”, na której oparty został film „Wyznania zakupoholiczki” w reżyserii P.J. Hogana. Główną bohaterką jest Rebeka Bloomwood, która pracuje w redakcji czasopisma „Korzystne lokaty”. Płacą jej za to, aby doradzała ludziom, jak mają inwestować swoje pieniądze, a ona zupełnie nie jest zorientowana w świecie finansów i o lokowaniu pieniędzy nie ma zielonego pojęcia. W rzeczywistości nie lubi swojej pracy, chętnie wychodzi na różnego rodzaju konferencje prasowe, nawet jeśli są to dla niej tylko nudne nasiadówki, ale za to dzięki nim ma okazję do wyrwania się z pracy. Becky nie czuje się szczęśliwa, a praca nie daje jej satysfakcji. Jedynym dla niej pocieszeniem są – ZAKUPY. I na tym zna się doskonale. Codziennością stają się dla niej regularne wizyty w sklepach, a także śledzenie sezonowych obniżek. Główna bohaterka cierpi wręcz na manię robienia zakupów, najchętniej wybierając najlepsze marki, a zarazem najdroższe. Niestety takie postępowanie wpędza ją w poważne problemy finansowe. Nie spłacane długi i nieustanny debet na koncie stają się przyczyną ucieczki przed jej głównym „prześladowcą” jakim jest Derek Smeath z banku Endwinch.  
Becky początkowo podejmuje dość zabawną w jej wykonaniu próbę oszczędzania pieniędzy, ale jak się potem okazuje z dość marnym skutkiem. Jednak za namową przyjaciółki Zuzy skoro z planem oszczędzania nic nie wyszło, postanawia więcej zarabiać. Tylko jak to zrobić? Początkowo widzimy ją w roli ekspedientki w sklepie Ally Smith, a następnie na rozmowach w sprawie posady w banku w Helsinkach. Niestety i te próby nie przynoszą zamierzonego efektu, obracają się za to w pasmo niepowodzeń i popełniania zabawnych gaf. 
Przełomowym momentem, kiedy Becky po raz pierwszy uświadamia sobie, że nikt z otoczenia nie traktuje jej poważnie, jest upokarzające spotkanie z Luke’m Brandonem podczas lunchu, który miał być podziękowaniem za pomoc w zrobieniu zakupów w Harrodsie, ale jak się potem okazuje, dla jego dziewczyny Sachy. 
Becky dostaje jednak szansę od losu na wykazanie się i udowodnienie wszystkim na co ją stać… Po odkryciu przekrętu jakiego dopuściło się w stosunku do swoich długoletnich klientów towarzystwo ubezpieczeniowe Flagstaff Life (którego przedstawicielem jest Luke), pisze artykuł do gazety „Daily World”. Po tym wydarzeniu jej życie nagle zmienia się diametralnie. Zostaje zaproszona niczym gwiazda telewizyjna do programu „Poranna kawa” w roli eksperta od finansów. 
A co dzieje się dalej? Tego możecie się już tylko domyślić… Wszystko dobrze się kończy - zostaje dziewczyną Luke’a, no i nareszcie rozwiązuje swoje problemy finansowe.
Podsumowując „Świat marzeń zakupoholiczki” na pewno możemy zaliczyć do gatunku lekkiej literatury. Książkę przyjemnie i szybko się czyta, ale na mnie osobiście nie wywarła zbyt dużego wrażenia. Być może dlatego, że spodziewałam się dużo większej dawki dobrego humoru. Dlatego zdecydowanie lepszy był film.
Jeśli jesteście zainteresowani dalszymi losami Becky i Luke’a warto zaopatrzyć się w drugą część powieści pt. „Zakupy moja miłość”. 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Proszę nie umieszczać aktywnych linków.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...