sobota, 21 kwietnia 2012

"Debiutantki z Park Avenue" Plum SykesJeśli chcecie przenieść się w świat jakże nam odległy - do Nowego Jorku ( nie koniecznie ze względu na odległość ) i zapoznać się z codziennym życiem „ekscentrycznych” dziewczyn - zawsze modnie ubranych i bardzo bogatych, warto przeczytać książkę Plum Sykes pt.: „Debiutantki z Park Avenue”. 
Książka przedstawia satyryczne spojrzenie na część nowojorskiej śmietanki towarzyskiej, w której w sposób humorystyczny ale jednocześnie z ironią przedstawiony został krąg bogatych i atrakcyjnych młodych kobiet. Są to z reguły świeżo upieczone rozwódki (debiutantki), których nic tak nie cieszy jak spędzanie miodowego miesiąca dla rozwiedzionych. Ich obowiązującym przywilejem są wówczas beztroskie, podnoszące na duchu wakacje pełne erotycznych ekscesów. Jest to świat pełen niewiernych mężów i narzeczonych (którzy następnego dnia udają świętych). Świat w którym żony muszą uważać na łowczynie mężów i trzymać ich od nich z dala. Ta wieczna obawa, strach przed utratą swego stanu posiadania sprawia, że po jakimś czasie przechodzą na drugą stronę. 
Jedną z bohaterek jest Sylvie Mortimer, świeżo upieczona mężatka, która „gubi” swego małżonka Huntera już w pierwszych dniach miodowego miesiąca i trafia do klubu świeżo upieczonych rozwódek, w którym gwiazdą jest Lauren Blount. 
Jak się okazuje, do klubu należą młode, ładne, szczupłe i bardzo bogate dziewczyny, ubrane w stroje i biżuterię od najlepszych projektantów - Chanel, Jamesa de Givenchy, Puckiego … W ich kręgu moda przemija w zawrotnym tempie. Dla większości osób rzeczy wychodzą z mody po sezonie ich noszenia, natomiast w ich przypadku wystarczy jedna pora obiadowa.
Przywilejem dziewczyn jest odwoływanie spotkań w ostatniej chwili, sprawianie zawodu i ogólna nieprzydatność w dziedzinie przyjaźni. Można uznać za regułę, że im ładniejsza i zamożniejsza, tym bardziej może sobie pozwolić na sprawianie ludziom zawodu, zwłaszcza w porównaniu do swoich mniej atrakcyjnych i nie tak bogatych odpowiedniczek.
Czy w takim świecie, który przedstawia autorka, pełnym zdrad, kłamstw, skandali i romansów jest szansa na udany związek? Jak zakończy się historia Sylvie? Czy uratuje swój związek przed podstępnymi koleżankami? Przeczytajcie sami:)

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Proszę nie umieszczać aktywnych linków.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...