sobota, 28 kwietnia 2012

Popołudnie w Ostrawie

W dniu dzisiejszym chciałam Wam przedstawić kilka zdjęć z naszego popołudniowego wyjazdu do czeskiej Ostrawy.
Miasto to będące stolicą kraju morawsko – śląskiego, kusi turystów nie tylko licznymi atrakcjami ale także dobrym jedzeniem i super czopowanym piwkiem. Spacerując po Placu Masaryka otoczonego przez kamienice z XIX i XX wieku w ogóle nie czuć tego , że jesteśmy też na Śląsku. To trochę tak jak z Alicją po drugiej stronie lustra.
Pewną ciekawostką jest  przebiegająca przez miasto sieć trolejbusowa, zbudowana po II wojnie światowej zamiast hałaśliwych tramwajów.
Do atrakcji wartych obejrzenia na pewno można zaliczyć tu zabytkowy Stary Ratusz (obecnie Muzeum Ostrawskie),  na pewno atrakcyjny okaże się wybudowany w stylu neobarokowym Teatr Antonína Dvořáka, a dla zwolenników techniki i budownictwa Most Miloše Sýkory.
Ogólnie Ostrawa chociaż przemysłowa to w ścisłym centrum jest czysta i schludna chociaż jeszcze taka postkomunistyczna, co szczególnie widać po zmierzchu. Jedyni ludzie jakich spotkaliśmy to Rodacy szukający otwartego pubu z piwem, a ten otwarty jaki znaleźliśmy i tak zamknęli o 22:00.

 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Proszę nie umieszczać aktywnych linków.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...