sobota, 14 lipca 2012

Miramare - morze, skały i zamek


Zamek Miramare to bajkowa budowla wzniesiona na wysokiej skale nad samym brzegiem morza w okolicach Triestu. Jego historia sięga początku XIX wieku, kiedy to ów zamek został wzniesiony na rozkaz Ferdynanda Maksymiliana Habsburga.
Tę przepiękną arystokratyczną posiadłość w stylu eklektycznym otaczają zadbane ogrody pełne szlachetnych gatunków roślin. Znajdziecie tu między innymi palmiarnię, oczka wodne, pełne uroku altanki, a także liczne rzeźby ustawione pod drzewami oplecionymi wisterią. Fantastyczną sprawą jest możliwość dopłynięcia do zamku jachtem od strony morza i zacumowanie w pałacowej przystani, to taki przedsmak Wenecji.
Obecnie w zamku znajduje się muzeum. Niestety nam, ze względu na ograniczenia czasowe, nie udało się zwiedzić tego co oferują wnętrza zamku (może następnym razem). 

Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat zamku, polecam oficjalną stronę internetową:   http://www.castello-miramare.it/


 7 komentarzy:

 1. Śliczne foty!

  http://amadellaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Przecudne widoki, zjawiskowe miejsce.

  Pozdrawiam
  Cleo-inspire

  OdpowiedzUsuń
 3. mega zazdroszcze ! śliczne zdjęcia :)

  http://pancogaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. mega zdjęcia! zazdroszcze widoków :)

  http://pancogaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. O dobrze wiedzieć bo właśnie wybieram się w tamte okolice na wakacje więc może wstąpię ;) zapraszam na www.beautyofdreamss.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ooo matko - jakie genialne widoki, a jak fajnie byłoby tam zamieszkać! :) Strasznie mi się podoba zamek jak i jego okolica! :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Proszę nie umieszczać aktywnych linków.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...