wtorek, 2 października 2012

" Dynastie, które stworzyły luksus " Yann Kerlau


W dniu dzisiejszym chciałam Wam przytoczyć moją krótką opinię na temat książki " Dynastie, które stworzyły luksus ". Autorem jest Yann Kerlau, który poznał świat luksusu od podszewki, pracując najpierw w grupie YSL, a następnie Gucci, gdzie kierował działem kosmetyków i perfum.


http://www.swiatwkolorzeblond.com/


Książka przedstawia historię siedmiu luksusowych marek takich jak: Cartier ( jubilerstwo ), Chanel ( krawiectwo ), Ferragamo (szewstwo), Gucci ( kaletnictwo ), Hermés ( rymarstwo ), Louis Vuitton ( produkcja toreb ) i Rolls- Royce ( samochody ).
Jak możecie się domyślić, każda z tych marek wyrosła dzięki szczególnym uzdolnieniom jej twórców, a także dzięki takim cechom jak pracowitość, wytrwałość, perfekcjonizm i kreatywność. Wszyscy założyciele luksusu wybrali własną drogę i mieli poczucie własnej racji, połączone z odwagą i determinacją.
Spośrod siedmiu przedstawionych marek ( pomijając Rolls - Royce'a ) tylko trzy przedsiębiorstwa pozostały ściśle rodzinne: Chanel, Ferragamo i Hermés. Są one przykładem spektakularnego sukcesu. Pozostałe są  symbolem prężności, dywersyfikacji i zdrowego zarządzania, a także mogą służyć za wzór innym markom i twórcom na rynku międzynarodowym, które wiele by dały za takie podobieństwo.
Każda z wymienionych wielkich marek żyje do dziś własnym życiem, niezależnie od tego, jaki dyrektor czy kreator aktualnie stoi na ich czele, nie zapominając jednocześnie o swoich korzeniach.
Uważam, że jest to bardzo interesująca i dobrze napisana książka. Poznając początki wielkich firm i ich dzieje widzimy, że tworzyli je normalni ludzie ale z pasją. Zaczynali swe wielkie dzieło od pierwszego kroku, tak jak w chińskim przysłowiu " marsz na tysiąc li zaczyna się od pierwszego kroku ", bo trwanie wielkich marek pokazuje, że warto robić swoje jeśli naprawdę wierzymy w to co tworzymy. Dodatkową korzyścią jest możliwość zgłębienia swojej wiedzy nie tylko na temat wielkich twórców ale także można poznać tajniki zarządzania przedsiębiorstwami, które istnieją na rynku od stuleci i przetrwały niejedną tragedię w dziejach historii.  
6 komentarzy:

 1. Great!!!
  Would you like to follow each other?!! :)

  http://estilohedonico.blogspot.pt/

  xoxo

  OdpowiedzUsuń
 2. Cute blog!
  I am following you now,
  I hope you can follow back.
  fashionerzacom

  OdpowiedzUsuń
 3. i'm now following you, please follow my blog :)

  http://are-you-gonna-be-my-girl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. dziękuję za komentarze:) książka bardzo interesująca, idealna na długie jesienne wieczory, zwłaszcza, że liczy 518 stron:)pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Proszę nie umieszczać aktywnych linków.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...