czwartek, 6 grudnia 2012

Każdy może zostać Mikołajem!ŚW. MIKOŁAJ, ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA, NOWY ROK.

To tradycyjnie czas radości, szczęścia i dostatku ale nie dla wszystkich ...
Wokół nas, w naszym sąsiedztwie jest coraz więcej ubóstwa, biedy i nieszczęścia.
Na co dzień nie dostrzegamy tego, zajęci swoimi sprawami, zabiegani w wiecznej pogoni za tzw. szczęściem.

Na szczęście trafiają się takie dni jak dzisiejszy, w którym dostajemy wiadomość, że tuż za progiem są ludzie, którzy potrzebują naszej pomocy. A jeśli są to dzieci to tym bardziej trafia, to do mojego serca. Sama jestem mamą dwuletniej Oliwii i nie wyobrażam sobie żeby moje dziecko cierpiało z głodu.

Tym bardziej zaszokowała mnie wiadomość, że w Polsce stale głoduje ponad pół miliona dzieci. 

Bez wahania postanowiłam się czynnie przyłączyć do organizowanej przez PCK kampanii Godne Dzieciństwo. Jest to akcja polegająca na zbiórce pieniędzy na ciepły posiłek dla najbardziej potrzebujących dzieci. Bo głodne dzieciństwo to smutne, złe dzieciństwo. To wykluczenie ze społeczności rówieśników, a w następstwie ze społeczeństwa. To uraz z dzieciństwa, który pozostaje w ludziach przez całe życie.
Myślę, że w dzisiejszym dniu obdarowywania najbliższych, powinniśmy nie zapominać również o najbardziej potrzebujących, najbiedniejszych dzieciach. Podczas gdy my marzymy o gustownej biżuterii, ubraniach czy podróżach, pragnienia głodnych dzieci mają zupełnie inną wagę, inny wymiar. Ciepły posiłek, który dla nas jest zwyczajną codziennością, dla wielu dzieci w Polsce jest prawdziwym, często największym marzeniem. 

Myślę, że w dniu Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia, gdy jako katolicy tradycyjnie stawiamy na stole puste nakrycie dla zbłąkanego, głodnego nieznajomego, możemy sprawić, że nasz niewielki datek w postaci sms napełni niejeden pusty talerz.

Mam wielką nadzieje, że tym postem na moim blogu mogę wesprzeć szczytny cel PCK w kampanii Godne Dzieciństwo. 

A zatem zachęcam Wszystkich do przyłączenia  się do akcji, aby zamienić głodne dzieciństwo na godne dzieciństwo!Jeśli chcecie pomóc to wyślijcie sms-a o treści POMOC pod numer 7364 (koszt wiadomości to 3,69 zł brutto) i podarujcie ciepły posiłek jednemu głodnemu dziecku!www.pck.pl

 

1 komentarz:

  1. Czas przedświąteczny jest idealnym, bo uświadamiać ludzi. Wtedy stają się ludzcy i chcą pomagać.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Proszę nie umieszczać aktywnych linków.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...