środa, 18 marca 2015

TVN - ekipa z kolorowymi farbami


 
Jakiś czas temu pisałam, jak NotJustShop udowodnił dzieciom z ośrodka na Tynieckiej w Krakowie, że każde marzenie można spełnić. Mam tu na myśli Akcję Wspólny Mianownik. 17 marca dzieci spełniły kolejne swoje marzenie! Dzieci były gośćmi programu „Dzień dobry TVN”. 

Mówisz nierealne? W NotJustShop jest na to odpowiedź: "musimy zrobić plan". Takiego myślenia uczą się dzieci niewidome i słabowidzące w Krakowie. Aktywiści NotJustShop odwiedzając dzieci przynoszą im wiarę, że mogą spełnić swoje marzenia.

Dziecięcy śmiech, pozytywna energia i małe dłonie ubrudzone kolorowymi farbami. Co tym razem dzieci robiły podczas przygotowanego specjalnie dla nich warsztatu? Odbijały rączki na kartkach papieru? Tak, ale nie tylko na kartkach papieru… 

Pomiędzy radosnymi okrzykami i śmiechem słychać jednak było regularny stukot. To atak dzięciołów? A może kolejna runda „Niewidomego pin ponga”, podczas którego dzieci w zaciemnionych goglach toczą emocjonujące rozgrywki. Chwila refleksji, tylko kto może hałasować skoro wszyscy jesteśmy tutaj. Bystra Ola powiedziała innym dzieciom: to przecież maszyny do pisania Brajlem. 

Ola chciała napisać list do Ronaldo. Usłyszała od swojego starszego niewidomego kolegi, że on nie widzi przeszkód zdobywając medale, stwierdziła, że ona też może spełniać swoje marzenia. Drugi list został napisany przez Kacpra. Jednak męska znajomość piłki nożnej spowodowała, że list został zaadresowany do Messiego.

Swoim idolom dzieci opowiedziały jak powstała koszulka „Przybij pionę Tynieckiej”. Listy wraz z koszulkami dla piłkarzy zostały zapakowane w pudełka ozdobione przez dzieci. Teraz wszyscy z niecierpliwością wyczekują kiedy piłkarze założą koszulki, specjalnie dla dzieci z Tynieckiej.
 


Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia.
 

7 komentarzy:

 1. fajna akcja ! i najważniejsze jest w życiu właśnie to, aby spełniać swoje marzenie !

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześć Monika - tutaj Łukasz z NOTJUSTSHOP'a. Chciałem CI podziękować za wsparcie i za ten właśnie wpis. Obiecujemy też... że jeszcze o nas świat usłyszy !

  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 3. Beautiful post, really interesting...thx for sharing!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow this is so awesome
  Great post
  Cheers

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Proszę nie umieszczać aktywnych linków.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...