poniedziałek, 7 marca 2016

Łamigłówka ubezpieczonegoCoraz ładniejsza pogoda za oknami i zapewne już niebawem zobaczymy pierwsze oznaki wiosny. Osobiście bardzo czekam na okres wiosenny, kiedy to będę mogła delektować się poranną kawą, podziwiając z tarasu  budzącą się do życia naturę :) Zapewne, będzie to również czas wzmożonej aktywności moich córek, które już tylko czekają ( a zwłaszcza starsza ) kiedy "uruchomimy" nasz przydomowy plac zabaw. 
Oczywiście  jak każda mama, troszcząca się o swoje pociechy, mam również świadomość, że okres wiosenny oprócz wielu atrakcji na świeżym powietrzu, niesie ze sobą wiele zagrożeń wypadkowych. I tak oto zrodził się temat dzisiejszego wpisu, poświęconego ubezpieczeniom i co za tym idzie, odszkodowaniom powypadkowym. 
 
Na wstępie, może zacznę od tego, że zapewne wielu z was ma zakupione polisy ubezpieczeniowe, ale jak wiadomo nawet polisa w wariancie super extra VIP, to nie talizman, dzięki któremu możemy uniknąć wypadku, ponieważ niestety wypadki
chodzą po ludziach, nawet po tych najbardziej skrupulatnych planistach i przeciwnikach ryzyka.
Ale bez paniki! Zdarzają się bardzo rzadko. Niestety jeśli przytrafi nam się jakiś wypadek, Towarzystwo Ubezpieczeniowe to nie zawsze dobry wujek, który pomoże nam w każdej sytuacji. Dlatego na wszelki wypadek w dzisiejszym wpisie, chciałam Wam podpowiedzieć jak dochodzić swoich praw i jak uzyskać odszkodowanie powypadkowe.
 
Na początku chciałam Wam przedstawić małą ściągawkę, co oznaczają niektóre tajemnicze skróty w naszych umowach ubezpieczeniowych:
 • KL - koszty leczenia, które pozwolą otrzymać m.in. zwrot wydatków na lekarstwa, pobyt w szpitalu,
 • NNW - następstwa nieszczęśliwych wypadków, zostanie nam wypłacona odpowiednia kwota w zależności od tego, jak bardzo ucierpieliśmy podczas wypadku,
 • OC - odpowiedzialność cywilna, gdy tym razem to my będziemy sprawcą, a nie poszkodowanym,
 • Assistance - program całodobowej pomocy, który może dotyczyć najróżniejszych aspektów codziennego życia, od pomocy fachowca domowego, po holowanie uszkodzonego samochodu, po opiekę nad dziećmi czy pomoc prawną. 
 A teraz mała podpowiedź, jak zachować się w sytuacji gdy przytrafi nam się jakiś wypadek. Mając ubezpieczenie, spokojnie myślimy, że dostaniemy należne odszkodowanie. Zgłaszamy zatem szkodę z polisy NNW i otrzymujemy świadczenie, które niestety nieraz odbiega od naszych wyobrażeń.  W takich sytuacjach, mamy następujące opcje do wyboru:
 • możemy ( w formie pisemnej ) odwołać się od decyzji Towarzystwa Ubezpieczeniowego, ale niestety w tej batalii możemy napotkać na wiele trudności i jesteśmy zdani tylko na siebie walcząc o swoje,
 • możemy udać się do wyspecjalizowanych kancelarii, zajmujących się negocjowaniem odszkodowań od firm ubezpieczeniowych.  W tym przypadku sprawa jest o wiele  bardziej prosta, ponieważ mamy do dyspozycji fachowców ( prawników, mediatorów sądowych i rzeczoznawców ), którzy będą dla nas walczyć o godne odszkodowania powypadkowe.  
 
Na zakończenie dzisiejszego wpisu, dodam iż mam nadzieję, że zbliżająca się wielkimi krokami wiosna będzie obfitować w same radosne chwile i nikt z nas nie będzie musiał borykać się z tego typu problemami. Ale jak widzicie warto pamiętać, że również w takich sytuacjach jest jakieś wyjście i że niekoniecznie jesteśmy zdani tylko na siebie.
 
A na koniec dzisiejszych rozważań, nieco bardziej przyjemna część, a mianowicie kilka zdjęć moich córek - pięcioletniej Oliwii i półrocznej Alicji  z porannych zabaw :)

Świat w kolorze blond
Świat w kolorze blond
Świat w kolorze blond


9 komentarzy:

 1. kochane dzieciaszki <3

  www.milordka.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Hello From Spain: Olivia and Alice are lovely. Nice pics. Great tips. keep in touch

  OdpowiedzUsuń
 3. Uroczo :) pozazdrościć. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Oh i really love Olivia and Alice they are so adorable! kiss
  Federica - Cosa Mi Metto???

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie to jest po prostu czarna magia!! Cudne córeczki!

  http://www.simplethingsbyjok.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Proszę nie umieszczać aktywnych linków.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...