poniedziałek, 23 maja 2016

Wnętrza w stylu industrialnymW dzisiejszym wpisie chciałam Was zainspirować stylem industrialnym, charakterystycznym dla loftów, ale styl ten po małych modyfikacjach może  wyglądać również ciekawie w tradycyjnych mieszkaniach.
 
Styl industrialny charakteryzuje się dużymi otwartymi powierzchniami o surowej fakturze, ścianami z cegły i betonowymi podłogami wypełnionymi sprzętami z metalu i szkła, przypominającymi meble z dziewiętnastowiecznych fabryk.
Początki tego stylu kojarzone są z pracowniami artystów i miejscami spotkań artystycznej śmietanki, co również w dzisiejszych czasach nadaje tym wnętrzom swoisty nastrój. Z czasem ten trend doprowadził do powstawania na całym świecie luksusowych apartamentów, oryginalnych i bardzo modnych. Szczególnie w dużych miastach ponownie ożywały całe dzielnice przemysłowe, choć teraz spełniały już inne funkcje.  W konsekwencji doprowadzało to do śmiałych i nowatorskich projektów rewitalizacji całych dzielnic np. nabrzeża portowe w Londynie.
Także w Polsce lofty stały się modne i bardzo dobrze się u nas przyjęły np. na Pradze w Warszawie czy w Łodzi.http://www.swiatwkolorzeblond.com/Jak widzicie na zdjęciach, wnętrza w stylu industrialnym charakteryzuje otwarta przestrzeń oraz ściany i podłogi tworzące duże płaszczyzny z cegły i betonu. Typowymi dla tego stylu są kolory ziemi, rdzy i metalu ale przełamane intensywnymi barwami.
To co wyróżnia styl industrialny to również nieosłonięte instalacje, rury i grzejniki które czasami same w sobie są "dziełami sztuki". Osobnym elementem wystroju jest oświetlenie, często w postaci długich wiszących lamp charakterystycznych dla hal fabrycznych. Każdy z tych elementów charakterystyczny dla stylu industrialnego może być zaadoptowany do naszego mieszkania czy domu, a niektóre aranżacje np. ceglane ściany czy betonowe podłogi na stałe zawitały w naszych domach.http://www.swiatwkolorzeblond.com/Meble w stylu industrialnym charakteryzują się prostotą i nawiązują do mebli warsztatowych lub wykonanych z elementów fabrycznych. Często są niekompletne lub złożone z kilku innych. Pod względem dodatków panuje minimalizm i ograniczona liczba ozdób. Wśród tkanin preferowane są grube płótna, dżins i juta często z nadrukiem przypominającym przesyłki lub numery katalogowe.http://www.swiatwkolorzeblond.com/zdjęcia: pinterest.com, kolaże własne

15 komentarzy:

 1. marzy mi się takie oświetlenie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. I'm currently using this and really loving it :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne, surowe ale bardzo klimatyczne wnętrze.

  Pozdrawiam Zocha
  http://www.zocha-fashion.pl/

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne inspiracje! Akurat jestem na etapie wyszukiwania z Arturem pomysłów na aranżacje przyszłego mieszkania, więc trafiłaś wpisem w sedno! :)

  http://garderobelove.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. półka na książki bardziej niż genialna <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. również przypadła mi do gustu:)

   Usuń
 6. What a great collection of pictures!

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie wnętrza robią wrażenie! Minimalistycznie, przestronnie, klimatycznie. Świetny efekt!

  OdpowiedzUsuń
 8. So true what you said about connecting with fashion.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mogłabym mieć taki duży rozbudowany taras ;) Raczej nie sądzę, że tak wyglądałby mój dom marzeń w całości ;)

  gitaraiszpilki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Wonderful place!

  http://beautyfollower.blogspot.gr/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Proszę nie umieszczać aktywnych linków.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...