poniedziałek, 20 marca 2017

My w weekendyMyślę, że zgodzicie się ze mną, że "weekendy są oknem, przez które można podejrzeć życie rodziny".
Kiedyś różnica pomiędzy weekendem a dniem roboczym była ogromna. Weekend oznaczał bowiem robienie tego, na co ma się ochotę. Dzisiaj bardzo często nadganiamy sprawy, których nie udało nam się zrealizować w tygodniu. Dlatego zdarza się, że nasz kalendarz weekendowy jest bardziej wypełniony niż w dni robocze.
gdzie na weekend
Nam dorosłym często zdarza się nadganiać sprawy dotyczące np. spotkań z przyjaciółmi, uczestniczenia w rodzinnym obiedzie, nie wspominając już o  zaległych spotkaniach z kontrahentami czy wspólnikami. Nawet nasi najmłodsi mają zaplanowane jakieś zajęcia typu występy czy dodatkowe kursy edukacyjne.

W naszej rodzinie również często weekendy są bardzo wypełnione. Ale staramy się nie zapominać, że to w końcu czas przede wszystkim dla rodziny. Dlatego najczęściej łączymy przyjemne z pożytecznym albo dajemy sobie trochę czasu na zwyczajne weekendowe "nicnierobienie".
 
 


weekend z rodziną
A już niedługo okazji do wspólnego spędzania wolnego czasu i ciekawych zajęć zwłaszcza na łonie natury na pewno nie zabraknie. Kalendarzowa wiosna przed nami, a wraz z nią generalne porządki w naszych domach i ogrodach. I tu przy okazji chciałam Wam polecić stronę metal-gum.com gdzie znajdziecie ciekawe zadaszenia nad drzwi i balkony, a także szklarnie ogrodowe, które mogą się przydać podczas wiosennych prac i aranżacji.

Podsumowując, myślę, że nasze weekendy również wiele mówią o tym, jaka jest nasza rodzina i co najbardziej lubimy robić. Dlatego warto czasami przyjrzeć się ponownie sobie pod kątem przekonań, wartości i co tak naprawdę sprawia nam największą przyjemność.
 
 


12 komentarzy:

 1. Lovely post dear! Have a great week! xx

  OdpowiedzUsuń
 2. My zawsze nadrabiamy zaległości w życiu rodzinnym :) Chodzimy na wycieczki, do kina, na basen czy jak jest ciepło to jedziemy nad jezioro :) W weekend nasz czas zwalnia i przeznaczamy go tylko dla rodziny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i taki powinien być każdy weekend:) zwłaszcza weekend z dziećmi:)które czekają na wspólne wyjazdy:) pozdrawiam

   Usuń
 3. my też nadrabiamy czas w niedziele razem :)
  zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. niedziela to czas na rodzinne dumanie wychodzę zawsze z takiego założenia;) ja lubię spędzać ten czas aktywnie czyli jakiś spacer, wycieczka:)

  OdpowiedzUsuń
 5. This is really a lovely post!
  xx from Bavaria/Germany, Rena
  www.dressedwithsoul.com

  OdpowiedzUsuń
 6. ;D

  Fiquei com vontade dessa sobremesa!

  Ótima quarta!

  Beijo! ^^

  OdpowiedzUsuń
 7. Linda postagem, obrigado pela visita.
  Blog:https://arrasandonobatomvermelho.blogspot.com.br
  Canal:https://www.youtube.com/watch?v=DmO8csZDARM

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgadza sie. Ja sie bardzo staram aby nie zostawiac przykrych obowiazkuw typu- sprzatanie na weekand i miec faktycznie czas wolny, ale niestety roznie to bywa.

  http://www.simplethingsbyjok.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Proszę nie umieszczać aktywnych linków.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...