poniedziałek, 15 maja 2017

Rodzeństwo: silny i trwały związekRelacje między rodzeństwem to najbardziej trwałe więzi w całej rodzinie. Jeśli nie nastąpi jakieś dramatyczne wydarzenie lub poważny rozdźwięk, to nasze dzieci pozostaną bliskimi sobie osobami jeszcze długo po tym, jak nas nie będzie już na świecie ... Dlatego prawdziwym wyzwaniem dla nas, rodziców, jest zbudowanie między dziećmi pozytywnej, bezpiecznej więzi, aby dogadywały się przez całe życie, wspierały się i zawsze mogły na siebie liczyć.  
 
 jak utrzymać dobre relacje między rodzeństwem
W naszym domu również staramy się, aby relacje między naszymi córkami były jak najlepsze. Chyba jak wszyscy rodzice, dokładamy wszelkich starań, aby spędzać z nimi jak najwięcej czasu, traktować je sprawiedliwie i nie dopuścić do niezdrowej rywalizacji.

wspólna zabawa dzieci na placu zabaw
Najbardziej lubimy patrzeć na wesołe zabawy naszych córek, jak choćby te, które ostatnio były w kąciku zabaw dla dzieci w jednym ze sklepów ( przy okazji polecam http://www.elgrom.pl/ ), gdzie widać jak rozpiera je energia i tryskają radością. Miło jest wówczas  patrzeć, jak nasze dzieci współpracują razem podczas zabawy i uczą się nowych rzeczy. Chciałoby się, aby taki uroczy widok ukazywał się zawsze naszym oczom ... Ale niestety, jak to z dziećmi bywa, nie zawsze jest tak pięknie i różowo, jak na zdjęciach. Mimo naszych starań, między dziećmi często dochodzi do kłótni i wzajemnych przepychanek.  Gdy tak na nie patrzymy, przypominają nam wtedy dwa małe niedźwiadki, z których każdy chce dostać tyle, ile tylko się da :) Każdy chce zwrócić na siebie uwagę i dopchać się do mamy :)
 
 jak nie dopuścić do niezdrowej rywalizacji między dziećmi

jak stworzyć silne więzy między rodzeństwem, blog, opinie

3 komentarze:

 1. To bardzo ważne, że traktujecie Wasze córeczki sprawiedliwie.
  Urocze zdjęcia i śliczne dziewczynki:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Excellent post (as always)!Thank you very much :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ;)

  Deve ser mesmo um desafio!

  Ótima terça!

  Beijo! ^^

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Proszę nie umieszczać aktywnych linków.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...