niedziela, 16 września 2012

Z cyklu Piękno Polski - Zamek w DobrejBędąc gościnnie w Oleśnicy dowiedzieliśmy się o istnieniu niedaleko, pięknego zamku w miejscowości Dobra. Oczywiście była to wystarczająca informacja aby tam podjechać i samemu się przekonać.

 Niestety nie udało nam się wejść do środka gdyż w tym czasie trwały prace porządkowe, więc musieliśmy zadowolić się widokiem z zewnątrz. A było co podziwiać, gdyż nie tylko zamek robi wrażenie ale także zadbane obejście wokół niego.
A teraz trochę historii ...
Jak się okazało zamek jest dawnym dworem obronnym, wybudowanym w latach 1631 - 1632 dla księcia ziębicko - oleśnickiego Karola Fryderyka Podiebrada. Początkowo służył jako archiwum książęce, a potem był rezydencją wdów po książętach oleśnickich. Od 1994 roku jest własnością prywatną.
Myślę, że jest to piękne miejsce na zorganizowanie większego przyjęcia, tym bardziej, że zamek posiada bogatą ofertę w zakresie przyjęć okolicznościowych ( uroczystości weselnych, imprez w plenerze, bankietów, bali ... ).  Osobiście żałuję, że to urocze miejsce jest tak słabo rozreklamowane, bo gdyby nie przypadek to z pewnością nie mielibyśmy szczęścia tam trafić. 

 9 komentarzy:

 1. Czasem może dobrze, że takie miejsca są słabo rozreklamowane, bo przynajmniej nie ma tam tłumu rozszalałych turystów:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam zamki, ich wspaniałe konstrukcje i historyczne mury.

  Pozdrawiam
  Cleo-inspire

  OdpowiedzUsuń
 3. chętnie wybrała bym się na przyjęcie do takiego zamku... (;

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękny budynek... masz świetną pasję,sama lubię zwiedzać różne miasta i zabytki,tylko mam ku temu mało okazji.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Proszę nie umieszczać aktywnych linków.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...