wtorek, 3 czerwca 2014

Z cyklu Piękno Polski - Pałac SchönaBędąc w drodze zawsze jest problem gdzie się zatrzymać by miło spędzić czas i jednocześnie napawać się smakami dobrej kuchni za przyzwoite pieniądze. Takim miejscem jest na pewno  reprezentacyjny Pałac Schöna z restauracją Belvedere. Miejsce jest tajemnicze, znane tylko mieszkańcom Sosnowca  i wtajemniczonym, stałym bywalcom.
Zespół Pałacowo - Parkowy znajduje się pomiędzy byłymi zakładami włókienniczymi braci Schön, a drogą szybkiego ruchu Nr 94. Obecnie mieści się tu  Muzeum, a w podziemiach restauracja z naprawdę dobrą kuchnią.
Co do samej architektury to warto wiedzieć, że pałac zbudowany jest w stylu neobarokowym, zdobią go liczne dekoracje i sztukateria. Powstał prawdopodobnie w 1886 roku. Otoczony jest parkiem zaprojektowanym w stylu neoromantycznym zwanym Parkiem Schönowskim. Był centrum życia towarzyskiego. Odbywały się tu liczne koncerty, bale i inne imprezy kulturalne. W czasach PRL bawiła się tu istna śmietanka Śląska i Zagłębia. Dzisiaj jest tu cicho i spokojnie, w zgiełku dnia naprawdę można tu odpocząć. Polecam, warto zobaczyć.13 komentarzy:

 1. PIEKNY TEN PALAC ,BARDZO LADNE ZDJECIA!!
  http://zielonoma.blogspot.it/2014/06/creme-de-la-cremeporto-rotondo-sardynia.html

  OdpowiedzUsuń
 2. PIEKNY TEN PALAC ,CUDOWNE ZDJECIA!!
  http://zielonoma.blogspot.it/2014/06/creme-de-la-cremeporto-rotondo-sardynia.html

  OdpowiedzUsuń
 3. MAGICZNE MIEJSCE NA MAPIE

  pozdrawiam,
  Ola

  OdpowiedzUsuń
 4. Ślicznie, aż chce się przyjechać do Polski!

  OdpowiedzUsuń
 5. Thanks for your kind comment! xoxo from Rome

  www.rockandfrock.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam takie klimatyczne miejsca :) Zazdroszczę, że masz tak blisko. Może kiedyś będę mieć okazję na taką wycieczkę :) :*

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Proszę nie umieszczać aktywnych linków.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...