wtorek, 3 marca 2015

Dodaj sobie energii ...

 
Jeśli szukacie doskonałych napojów pobudzających, a w dodatku naturalnych, mogę Wam polecić filiżankę zielonej kawy lub zielonej herbaty, o czym przeczytacie w dzisiejszym poście ...
Mimo, że jestem miłośniczką tradycyjnej czarnej kawy, od pewnego czasu lubię w ciągu dnia zaparzyć sobie również filiżankę zielonej. Jak się okazuje, zielona kawa zawiera taką samą ilość kofeiny jak kawa tradycyjna, przy czym jest znacznie łagodniejsza i delikatniejsza. Jest oczywiście dużo zdrowsza, a ponieważ zawiera kofeinę, jest doskonałym napojem pobudzającym.  
Czytając w internecie opinie zauważyłam, że zielona kawa zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Jej niewątpliwym atutem jest fakt, że uważana jest za skuteczną broń w walce ze zbędnymi kilogramami oraz jako środek do utrzymania zdrowia i młodości przez wiele lat z uwagi na zawarte w niej antyutleniacze.
Jeśli chodzi o sposób przygotowania, to zalaną gorącą wodą łyżeczkę zmielonej kawy należy parzyć około 5 - 10 minut, aż napar nabierze zielonkawego koloru. Smak jest inny niż kawy czy herbaty, lekko gorzki i trochę kwaśny. Mówiąc szczerze zdecydowanie preferuję  kawę czarną, ale czego nie robi się dla zdrowia ...

Kolejnym naturalnym napojem pobudzającym jest zielona herbata. Dzięki zawartej w niej teinie i innym związkom również dodaje energii i pozwala zachować jasność umysłu na dłużej. Jest oczywiście bardzo zdrowa z uwagi na dużą ilość przeciwutleniaczy.
Parząc zieloną herbatę, musimy pamiętać, że jej działanie w dużym stopniu zależy od sposobu jej przyrządzania. A mianowicie, jeśli będziemy ją parzyć krótko ( 2 - 3 min. ), otrzymamy napar pobudzający, natomiast parząc ją nieco dłużej ( 5 - 8 min. ) otrzymamy napój uspokajający.
Życzę wszystkim smacznego :)13 komentarzy:

 1. Zieloną herbatę bardzo lubię,a takiej kawy nie piłam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Great post
  Would you like to follow each other ? I'll follow back after it

  Www.miharujulie.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Zieloną herbatę uwielbiam i traktuję jako niezbędnik (piję trzy filiżanki dziennie:), za zieloną kawą nie przepadam, choć znam osoby, które bardzo ją lubią:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Great post, dear. Thanks for visiting my blog. I follow you now too. Keep in touch, pls. Kiss

  http://mylovelyfashionbih.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. I followed you now

  Www.miharujulie.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam zielone herbaty od Big Active ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Great products dear! Kisses.
  http://www.solaanteelespejo.blogspot.com.es/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Proszę nie umieszczać aktywnych linków.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...