wtorek, 23 maja 2017

W czasie deszczu dzieci się nudzą ...Tegoroczna wiosna jest dość kapryśna jeśli chodzi o aurę zwłaszcza w weekendy, na które tak niecierpliwie czekamy. Raz możemy liczyć na słońce, a innym razem zaskakuje nas deszcz za oknem. Tak było również w ostatnią sobotę, kiedy to mieliśmy zaplanowany rodzinny wyjazd, aby zapewnić dzieciom trochę atrakcji, a że deszcz nas zaskoczył skończyło się jedynie na rodzinnym obiedzie w restauracji jednego z hoteli i zabawie naszych pociech w kąciku zabaw.
co robić z dziećmi podczas kapryśnej pogody za oknem
Zabierając dzieci do restauracji, zawsze mamy obawy, czy będą potrafiły odpowiednio się zachować, tak aby nie przeszkadzać innym gościom i abyśmy również my mogli w spokoju zjeść i choć trochę się zrelaksować. Na szczęście zawsze trafiamy do lokali, które oprócz odpowiednio dostosowanej karty dań dla najmłodszych gości,  posiadają również wydzielone kąciki zabaw, w których nasze pociechy mogą nacieszyć się nowymi zabawkami, kolorowankami lub grami, dzięki którym się nie nudzą.
moja córka przy kominku w deszczowy dzień
Przyznam, że lubię takie rodzinne wypady. Nie tylko dlatego, że nie musze gotować, choć to również spore udogodnienie, ale także dlatego że możemy trochę odpocząć i spędzić czas w miłej atmosferze.  Plusem jest również zainteresowanie naszych dzieci nowym otoczeniem ( nie tylko miejscem do zabawy ) oraz niektórymi gośćmi, zwłaszcza tymi z zagranicy, których dzieci również chętnie korzystają z kącików dla najmłodszych. Poza tym jeśli wybierzecie tak jak my lokal w hotelu, możecie przy okazji zawrzeć nowe znajomości, chociażby ze względu na częste konferencje,  szkolenia lub kursy organizowane w takich miejscach. My akurat trafiliśmy na  odbywające się szkolenia bhp . Wszystkim nam spodobały się szczególnie pokazy ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy. Oczywiście nasze wszędobylskie dzieci wzięły w nich "udział" jako czynni podglądacze, wzbudzając ogólne rozbawienie. 
Po szybkim kursie udzielania pierwszej pomocy z uwagi na poprawę pogody, zabawy przeniosły się na zewnątrz, a jej głównym tematem było ratowanie zwierzaków. To zabawne zdarzenie uświadomiło nam, że praktycznych umiejętności można nauczyć się w każdym momencie, a ich naukę trzeba zacząć od najmłodszych lat.

6 komentarzy:

 1. Super wpis! Naprawdę miło się go czyta. :)

  Jeśli chcesz udoskonalić swoje wpisy oto kilka porad dotyczących pisania bloga: http://destyy.com/qFv2NY

  PO KLIKNIĘCIU W LINK POCZEKAJ 5 SEKUND I POMIŃ REKLAMĘ W PRAWYM GÓRNYM ROGU

  OdpowiedzUsuń
 2. Często wychodzę do rożnych knajpek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba nadeszły te lepsze dni - o tym co było musimy szybko zapomnieć. Uściski

  OdpowiedzUsuń
 4. dobrze,że pojawia się słoneczko i dzieciaki będą mogły buszować na dworze :D
  Sandicious

  OdpowiedzUsuń
 5. Pamiętam, że jako małe dziecko uwielbiałam wychodzić z rodzicami jeść poza dom i pozostało mi to do tej pory. Takie rodzinne wyjścia są świetną sprawą :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Proszę nie umieszczać aktywnych linków.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...